Борусия (Дортмунд) свали Херта от върха в Бундеслигата, след като се наложи с 3:1 насред Берлин. „Жълто-черните" откриха резултата в 25-ата минута. Хайнал изведе Фрай сам срещу вратаря Дробни и швейцарският национал стреля неспасяемо в десния ъгъл, бележейки за 1:0.Гостите показаха по-голямо майсторство до края на полувремето и задържаха преднината си.

Столичани започнаха по-силно през втората част и в 54-ата минута се поздравиха с изравнителен гол. Бразилецът Рафаел проби в наказателното поле на Борусия и се справи със Сутобич и сънародника си Фелипе Сантана, за да накаже и Вайденфелер за 1:1. Радостта на „Олимпиащадион" не продължи дълго.

Гостите отново поведоха в 63-ата минута. Деде проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където над всички скочи Себастиан Кел. Той отигра кълбото с глава, пращайки го в десния ъгъл на вратата на безпомощния Дробни. В търсене на промяна на негативния развой треньорът на домакините Лусиен Фавре предрприе тройна смяна в 67-ата минута.

На терена се появи балканското трио Валери Домовчийски, Пантелич и Качар. Този ход се оказа безуспешен, като нито един от тримата не успя да накаже дортмундската защита. „Жълто-черните" сложиха точка на спора в 82ата минута. Парагвайският нападател Нелсон Валдес изпревари Родней в наказателното поле и огорчи домакините с гол за крайното 3:1.

Херта - Борусия (Дортмунд) 1:3 (0:1)

0:1 Фрай (25 мин)
1:1 Рафаел (54)