Борусия (Дортмунд) записа важна победа като гост. "Жълто-черните" се наложиха над Вердер (Бремен) с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Срещата бе дебютна за новия временен треньор на тима Един Терзич, който през седмицата заяви, че знае как да стабилизира тима. Гостите излязоха с доста млад състав.

В редиците на Борусия имаше цели пет футболисти, родени след 2000 година. За първи път като титуляр започна Юсуфа Мукоко. Нападателят наскоро навърши 16 години и дава заявка за бляскаво бъдеще. Именно той създаде първото чисто положение в мача в 5-ата минута, когато беше на сантиметри от попадение.

Два гола на Андре Силва не бяха достатъчни за първа победа на Айнтрахт от началото на октомври

Зрелищно 3:3 за отбора при домакинството на Борусия (Мьонхенгладбах)

Седем минути по-късно Борусия все пак вкара. Рафаел Гереро засече отбита в наказателното поле топка и направи 0:1.

В 28-ата минута домакините отговориха чрез Мьохвалд, който заби топката в долния десен ъгъл на вратата. В 58-ата минута попадение на Дортмунд не беше зачетено заради засада на Санчо.

Новият треньор на Борусия (Дортмунд) знаел как да стабилизира тима

Терзич бил фен на тима от малък

В 78-ата минута, Марко Ройс изпълни фаул, топката се отби и стигна отново до него, за да стане резултата 1:2.

След този мач, Борусия е на 4-ото място с 22 точки, докато Вердер е на 13-ото с 11 пункта.