Айнтрахт (Франкфурт) така и не записа първата си победа от началото на октомври насам. В среща от 12-ия кръг на Бундеслигата, отборът водеше на гостите си от Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 до 90-ата минута, но допусна изравняване.

В герой за домакините бе близо да се превърне Андре Силва, който вкара два гола за своя отбор за три минути, с което обърна развоя на сблъсъка.

Ларс Щиндъл даде преднина на Борусия след 14 минути игра с прецизно отиграване в полето на съперника.

Снимка 509848

Източник: Twitter

След само 7 минути игра обаче Андре Силва вкара от дузпа за 1:1, а още 180 секунди по-късно обратът вече бе факт.

Снимка 509845

Отново над всички бе Силва, вкарал второто си попадение в срещата, за изненада на съперниковите бранители.

В 33-ата минута задачата на гостите да се върнат в резултата стана доста сложна, след като Аймен Баркок се разписа за 3:1, увеличавайки преднината на домакините.

Снимка 509846

Девет минути преди последния сигнал Давид Ейбрахам остави франкфуртци с човек по-малко на терена.

Това се оказа от определящо значение и нова промяна в цифровото изражение на разликата между двете единайсеторки до последния сигнал беше регистрирана на два пъти.

Снимка 509847

Първо Ларс Щиндъл вкара от дузпа за 2:3, а в последните мигове на даденото продължение отново той оформи хеттрика си, вкарвайки за крайното 3:3.

Така Айнтрахт остава в средата на таблицата с подреждането. За Борусия поражението щеше да е първо в последните 5 двубоя от шампионата. Това обаче така и не се случи и тимът заема 6-ата позиция в класирането.

Ханзи Флик: Никой не заслужава повече от Левандовски да бъде номер едно

"Никой не го заслужава повече от него тази година"