Шампионът на Франция Пари Сен Жермен се саморазправи с шестодивизионния Ревел и го победи с 9:0 в среща от 1/32-финалите на Купата на страната. Голямата фигура в състава на парижани Килиан Мбапе се отчете с хеттрик.

Мбапе даде аванс на ПСЖ в 16-ата минута, когато получи топката от Карлос Солер, обърна се добре и с левия крак прати топката в мрежата за 0:1.

В 38-ата минута се стигна до второ попадение за парижани, след като Норди Мукиеле проби добре отдясно и центрира, а при опита си да изчисти топката Максенс Н"Гесан си отбеляза автогол.

Пет минути след това Солер видя Марко Асенсио в празно пространство, а той стреля със силния си ляв крак и покачи на 3:0.

В последната минута от редовното време на първата част Асенсио центрира към Килиан Мбапе, а французинът с глава отбеляза четвърти гол за гостите.

Две минути след началото на второто полувреме Асенсио изведе Мбапе сам срещу вратаря, като с елегантен шут звездата на тима оформи своя хеттрик.

В 71-вата минута Килиан Мбапе остави дузпа на Гонсало Рамош, която сам си спечели, а португалецът не сгреши - 0:6.

В 76-ата минута Норди Мукиеле проби отдясно и пусна пас към наказателното поле, Мбапе остави топката за Рандал Коло Муани, който на празна врата не сгреши - 0:7.

В 87-ата минута Мбапе пусна към Шер Ндур, който стреля безпощадно в горния десен ъгъл, покачвайки на 8:0.

В последната минута от редовното време Рандал Коло Муани бе изведен сам срещу вратаря на домакините, преодоля го технично и на празна врата оформи крайното 9:0 в полза на ПСЖ.

Лучо категоричен: ПСЖ ще се бори за всички трофеи