Световният шампион Макс Верстапен спечели своята втора победа от началото на сезон 2023 във Формула 1, след като триумфира в историческата Гран При на Австралия.

Днешното състезание на "Албърт парк" е първото в историята на Формула 1, което бива спирано цели три пъти с червени флагове заради различни инциденти.

На второ място остана седемкратният шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с Мерцедес, а на подиума за трети път през сезона се качи итретият Фернандо Алонсо (Испания) с Астън Мартин.

Състезанието бе спирано няколко пъти в края му заради инциденти и отчупени елементи по пистата, като пилотите на практика завършиха на финала зад кола за сигурност.

Шефът на Мерцедес: Правим малки стъпки в развитието си

Не мисля, че ще имаме съществени подобрения по колата преди Имола, споделя Тото Волф