Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел даде най-добро време на първата за сезона квалификация във Формула 1. Младият германец пребори всички в спора за място на пистата в Бахрейн и в неделното състезание ще започне от първа стартова позиция.

Непосредствено зад него ще тръгнат състезателите на Ферари - Фелипе Маса и Фернандо Алонсо, които също се представиха отлично в квалификациите.

Действащият световен шампион във Формула 1 Дженсън Бътън зае осмото място на стартовата решетка, едно зад завърналия се легендарен германец Михаел Шумахер.

Приятната изненада в третата част на квалификациите бе участието на Роберт Кубица и Адриан Сутил. Полякът, който от новия сезон ще има тежката задача да замени Алондо в Рено, даде 9-о време, а последната позоция в Топ 10 остана за пилотът на Форс Индия.

Малко не достигна на опитния Рубенс Барикело да намери мясро в заключителната част на квалификациите. Бразилецът, който от новия сезон ще се състезава за Уилямс, остана 11. Неговият нов партньор Нико Хюлкенберг пък даде 13-о време.