Манчестър Юнайтед унижи Байер (Леверкузен) в мач от група „А" на Шампионската лига. „Червените дяволи" разнебитиха „аспирините" с 5:0 на „БайАрена".

С този си успех възпитаниците на Дейвид Мойс окупираха първото място в групата. В борба за втората позиция са Шахтьор и Леверкузен. Украинците са с 8 точки, а германците с пункт по-малко.

Първото попадение на срещата на „БайАрена" падна в 22-ата минута. Руни центрира към Валенсия, който засече за 0:1. Германците изглеждаха доста безпомощни, за да успеят да отвърнат по адекватен начин.

В 30-ата минута пълният нокаут в редиците на домакините доведе до втори гол. Руни центрира от фаул, а Емир Спахич в опита си да избие вкара топката в собствената си мрежа. Евънс вкара за 0:3 в 65-ата минута, а крайното 0:5 оформи Нани.

В друг мач от групата Шахтьор победи у дома Реал (Сосиедад) с 4:0. Луис Адриано откри в 37-ата минута. Тейшейра удвои в 48-ата минута. Коста повиши на 3:0 в 68-ата минута. Отново той оформи крайния резултат, три минути преди края.

Байер Леверкузен - Манчестър Юнайтед  0:5

0:1 Антонио Валенсия - 22'

0:2 Емир Спахич - 30', автогол

0:3 Джони Евънс - 65'

0:4 Крис Смолинг - 77'

0:5 Нани - 88'

Леверкузен: Лено, Спахич, Топрак, Донати, Чан, Райнарц (Хегелер - 70'), Ролфес, Бендер (Кор - 81'), Кастро, Сон (Дердийок - 70'), Кислинг

Юнайтед:  Де Хеа, Фърдинанд, Евънс, Смолинг, Евра (Бютнер - 69'), Джоунс, Гигс, Кагава, Нани, Валенсия (Йънг - 80'), Руни (Андерсон - 80')