Словения ще играе на Световното първенство в Република Южна Африка догодина. В решителен мач реванш, словенците победиха с 1:0 Русия и с общ резултат 2:2 (и гол на чужд терен) си осигуриха билет за ЮАР.

Единственият гол на реванша реализира Дедич в 44-ата минута. Нападателят засече отлично центриране от дясно и с удар от въздуха не остави шанс на Акинфеев.
След почивката избраниците на Гуус Хидинк наложиха тотален натиск, но въпреки това не успяха да стигнат до скъпоценния гол. Най-сериозният пропуск за "Сборная" направи Юри Жирков в 85-ата минута. Играчът на Челси бе изведен сам срещу Ханданович, но не успя да го преодолее.

Руснаците доиграха мача в числено намален състав, след като резервата Кержаков получи спорен червен картон в 66-ата минута. В продължението на срещата и защитникът Березутски бе оставен да шутира, но топката излезе в аут. Също в 90-ата минута червен картон получи и Жирков.

СЛОВЕНИЯ - РУСИЯ 1:0
1:0 Дедич (44')

СЛОВЕНИЯ: Ханданович, Бречко, Шулер, Сезар, Корен, Бирса (79' Печник), Новакович, Йорич, Дедич, Кирм, Радославлевич

РУСИЯ: Акинфеев, Анюков, Игнашевич, Березутски, Билялетдинов (79' Погребняк), Денисов, Павлюченко (46' Кержаков), Аршавин, Янбаев, Зирянов, Жирков

Червен картон: Кержаков (66'), Жирков (90')

Главен съдия: Тере Хауге (Норвегия)