Шотландия надви Исландия с 2:1 в световна квалификация от Група 9. „Гайдарите" поведоха с гол на Рос МакКормак в 39-ата минута. Исландците започнаха мобилизирани второто полувреме и добрата им игра даде резултат. В 54-ата минута Индриди Сигурдсон се възползва от грешка в защитата на домакините и смълча трибуните за 1:1.

Островитяните обаче не успяха да задържат задълго равенството. Стивън Флетчър стреля неспасяемо в 65-ата минута и възстанови преднината на Шотландия. Домакините не допуснаха промяна в резултата и се поздравиха с победа.

Трите точки са ценни за „гайдарите", които събраха общо седем и са втори в групата, след състава на Холандия. Исландия остана с четири точки, като запазва шансове.