Англия спечели с мъка срещу Украйна в световната квалификация от Група 6, играна на „Уембли". Островитяните се наложиха с 2:1, като и трите попадения дойдоха след статични положения. Играчите на Капело предложиха постна продукция, като бяха на път да завършат наравно с търпеливите украинци.

Англичаните откриха след центриране от ъглов удар отляво в 29-ата минута. Джон Тери свали с глава към малкото наказателно поле, където Питър Крауч от непосредствена близост стреля, уцелвайки Пятов в рамото и топката се оплете в мрежата.

Украинците можеха да изравнят в 37-ата минута след далечен удар на Анатолий Тимошчук. Халфът на Зенит отправи топовен шут, който Дейвид Джеймс успя не без помощта и на късметта да избие с дясното си рамо.

Десетина минути след подновяването на играта в игра за Украйна се появи голямата звезда на отбора Андрий Шевченко. Именно бившият играч на Челси попадна в прегръдките на съотборниците си в 74-ата минута.

Опитният реализатор се възползва от грешка в защитата на англичаните след центриране от пряк свободен удар. Топката се удари в гърдите на Глен Джонсън и полетя в посоката на Шевченко, който без никакви проблеми преодоля Джеймс за 1:1.

Двубоят вървеше към равенство, но появилият се за Англия Дейвид Бекъм беше фаулиран. Звездата се нагърби с изпълнението на пряк свободния удар и центрира дълбоко в наказателното поле на украинците.

Стивън Джерард отигра кълбото с глава, подавайки към Джон Тери, който отблизо преодоля Пятов за 2:1 в 85-ата минута. При попадението на капитана остана съмнение за засада, но реферите счетоха ситуацията за редовна.

В оставащите минути гостите не успяха да застрашат сериозно Джеймс и си тръгнаха от Лондон без спечелена точка. Англия има пет победи от пет срещи и върви уверено към класиране на Мондиал 2010. Украйна пък остава на трета позиция със седем точки.

Англия - Украйна 2:1 (1:0)

1:0 Питър Крауч (29 мин)
1:1 Андрий Шевченко (74)
2:1 Джон Тери (85)

Англия: Джеймс, Джонсън, Фърдинанд (87 - Ягиелка), Тери, Коул, Ленън (56 мин - Бекъм), Лампард, Бари, Джерард, Рууни, Крауч (78 - Райт-Филипс)

Украйна: Пятов, Ярмаш, Михалик, Чигрински, Шевчук, Алиев, Слюсар (88 - Калиниченко), Тимошчук, Валяев (60 - Назаренко), Воронин (54 мин - Шевченко), Милевски

Съдия: Клаус Бо Ларсен (Дания)
Стадион: „Уембли", 87 548 зрители