Босна и Херцеговина победи Белгия с 2:1 в световна квалификация от Група 5. Балканците се поздравиха с втори успех над този съперник в рамките на четири дни, след като победиха с 4:2 в Брюксел в събота. В герой за домакините се превърна нападателят на германския Волфсбург Един Джеко.

Той стана автор на двата гола в 12-ата и 15-ата минута. Този бърз удар обърка белгийците, които не успяха да намерят начин да отговорят. Проблемите на гостите станаха още по-големи след час игра, когато директен червен картон получи Аксел Витсел.

Макар и с човек по-малко „Червените дяволи" успяха да достигнат до почетен гол. Жил Свертс наказа отбраната на Босна и Херцеговина в 89-ата минута, но белгийците нямаха сили за повече.