Беларус смаза Казахстан с 5:1 в световна квалификация от Група 6. Казахстанците поведоха в резултата с гол на Абдулин в 10-ата минута, като съумяха да запазят аванса си до края на първото полувреме.

Втората част започна с натиск на беларусите и звездата Александър Хлеб изравни в 48-ата минута. Гостите се разправиха със съперника си в рамките на десет минути. В 53-ата минута Калачев изведе Беларус напред, а три минути след него Стасевич покачи на 3:1.

Интригата в двубоя отпадна окончателно в 63-ата минута, когато отново Калачев прати кълбото в казахстанската мрежа. Разгромното 5:1 стана факт в 88-ата минута, когато точен бе Радионов. Така Беларус остава на четвърто място в групата, но вече има шест спечелени точки.