Първенецът на Русия Рубин (Казан) отново не допусна загуба от Барселона в Шампионската лига. През миналото издание на тунира, двата тима отново бяха в една група и тогава клубът от Татарстан взе цели 4 точки на именития съперник.

Жребият събра руснаци и каталунци в група D и тази година, като Барса отново не успя да запише успех над Рубин.

Двубоят на стадион "Централний" завърши наравно 1:1. Невъзстановеният Лионел Меси бе оставен на пейката от Пеп Гуардиола, но се наложи да влезе игра половин час преди края.

Каталунците започнаха добре и можеха да открият още в 12-ата минута. За тяхно съжаление обаче, ударът на Педро срещна гредата.

Рубин поведе от дузпа в 30-ата мин. Дани Алвеш спъна Калешин в пеналта и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Кристиан Нобоа и не сбърка - 1:0 за руснаците.

Голът не промени по никакъв начин постройката на домакините, които продължиха да играят в схема 5-4-1. Играчите на Барса пък се лутаха в сгъстената отбрана и трудно създаваха голови положения. Такова се откри отново пред Педро малко рпеди почивката, но ударът му бе неточен.

Картината не се промени и през втората част. Каталунците се опитваха да наложат стила си, а руснаците предимно се бранеха. Защитата на Рубин все пак сбърка в 60-ата минута, когато Салуквадзе повали Иниеста в наказателното поле и реферът свири втора дузпа в мача. Давид Вия я превърна в гол и на практика донесе точката на гостите.

Рубин все пак можеше да отмъкне победата малко преди края, когато удар с глава на Обафеми Мартинс срещна гредата зад Валдес.

Така Рубин записа първата си точка в тазгодишното издание на Лигата. Барса пък оглави класирането в група D с 4т. преди мача между Панатинайкос и ФК Копенхаген по-късно тази вечер.

Стартовите състави:

Рубин: 77.Рижиков 3.Ансалди 4.Навас 8.Рязанцев, 9.Салуквадзе, 15.Моравски, 16. Нобоа 19.Калешин, 27.Бокети, 61.Карадениз, 88.Корниленко

Барселона: 1.Валдес 2.ДаниАлвеш 3.Пике 5.Пуйол 19.Максуел 6.Шави 14. Машчерано 16.Бускетс 8.Иниеста, 7.Давид Вия, 17.Педро