Арсенал победи с 3:1 Партизан в Белград в двубой от група "Н" на Шампионската лига. Двубоят ще се запомни с две пропуснати дузпи и един червен картон. Аршавин, Чамак и Скилачи пък донесоха успеха на "артилеристите".

В другия двубой от тази група Шахтьор разгроми с 3:0 Брага като гост.

***

Арсенал запази своя 100%-ов актив в Шампионската лига. Момчетата на Арсен Венгери победиха с 3:1 Партизан в Белград.

Още в 15-ата минута Аршавин и Джак Уилшър размениха пасове, руснакът остана сам срещу Владимир Стойкович и го преодоля за 1:0.

В 33-ата минута обаче Радослав Петрович центрира в наказателното поле, където Денилсон игра с ръка.

От отсъдената дузпа Клео бе точен за 1:1. Така завърши и първата част.

В 58-ата минута вратарят Стойкович спаси дузпа на Аршавин, но и това не спаси сръбския гранд. Освен това при тази ситуация изгонен бе Йованович от домакините.

Малко по-късно Чамак с глава реализира за 2:1. Нов гол с глава, този път на Скилачи оформи крайното 3:1.

В последните минути Партизан стигна до втора дузпа, но този път резервният вратар на "топчиите" Фабиански хвана удара на Клео.

ПАРТИЗАН: Стойкович, Стеванович, Медо, Томич, Петрович, Клео, Боя, Йованович, Лазевски, Крстаич, Илич (Смилянич, Илиев).

Треньор: Алекснадър Станоевич

АРСЕНАЛ: Фабиански, Саня, Росицки, Денилсон, Сонг, Скилачи, Уилшър, Джуру, Аршавин, Гибс, Чамак (Насри, Клиши, Вела).

Треньор: Арсен Венгер

***

В другия мач от тази група Шахтьор смаза Брага с 3:0 като гост само за 1 полувреме игра.

Два гола на Адриано и един на Коща от дузпа донесоха успеха на украинците.

БРАГА: Фелипе, Алберто Родригес, Мойсес, П. Сезар, М. Гарсия, Агуиар, Леандро, Силвио, Алан, Вандиньо, Матюс.

Треньор: Домингос Пасиенсиа

ШАХТЬОР: Пятов, Хюбшман, Кучер, Луис Адриано, Уилямс, Гай, Дъглас Коща, Миктарян, Рац, Сърна, Ракитски

Треньор: Мирча Луческу