Шалке сякаш е на път да излезе от кризата, в която отборът бе изпаднал от началото на сезона. В мач от група В на Шампионската лига "кралско сините" постигнаха важен успех с 2:0 над Бенфика у дома.

Португалците започнаха добре и в 15-ата минута вече можеха да водят. Хавиер Савиола обаче изпусна невероятна възможност. Малко по-късно гол на Шалке бе дискусионно отменен.

Немците бяха близо до гола в 41-ата мин, когато удар на звездата има Раул срещна гредата.

След почивката мачът продължи на бързи обороти, а Шалке нанесе своя удар четвърт час преди края. Шмиц намери отлично Джеферсън Фарфан и перуанецът матира вратаря на португалците с хубав шут - 1:0.

Малко преди края Клаас-Ян Хунтелаар оформи крайното 2:0, след като засече с шпагат добро подаване на Джоунс.

В другия мач от този група Лион нямаше особени проблеми и победи Апоел (Тел Авив) с 3:1. Мишел Бастош даде два гола аванс на французите преди почивката, като първото попадение на бразилеца бе от дузпа. Вратарят на Апоел Винсън Енеяма също бе точен от бялата точка 10 минути преди края и даде надежди на домакинитр за нещо повече. те обаче бяха прекършени в последните секунди, когато Миралем Пянич оформи крайното 1:3.

Съставите:

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 21.Кристоф Метцелдер, 22.Ацуто Учида (58 - Ханс Сарпей), 13.Лукас Шмиц, 14.Кириякос Пападопулос, 17.Джеферсън Фарфан, 32.Жоел Матип, 10.Иван Ракитич (65 - Джоунс), 18.Хосе Мануел Хурадо (78 - Пиер Клуге), 7.Раул Гонсалес, 25.Клаас-Ян Хунтелаар

Бенфика: 12.Роберто, 4.Луизао, 14.Макси Перейра, 23.Давид Луис, 25.Сезар Пейшото, 6.Хави Гарсия, 18.Фабио Коентрао, 20.Николас Гайтан (46 - Салвио), 17.Карлос Мартинс, 30.Хавиер Савиола (62 - Пабло Аймар), 7.Оскар Кардосо (71 - Алан Кардец)