Отборът на Копенхаген постигна много ценна победа с 2:0 като гост над Панатинайкос в мач от група „С" на Шампионската лига. Преди срещата домакините от Гърция бяха считани за фаворити, но на терена това не се потвърди.

В 3-ата минута на срещата Джибрил Сисе можеше да се разпише, но ударът му беше спасен от вратаря на датчаните. Гостите нанесоха своя решителен удар в рамките на само 9 минути. В 28-ата ветеранът Грьонкяер подаде към Даме Н'Дойе, който с премерен удар откри резултата в Атина. Малко след това Вингаард тотално отчая домакините с втори го. Двете попадения тотално разстроиха играта на Пао, които могат да благодарят на късмета си, че не получиха оище голове във вратата си.

През втората част те се опитаха да се върнат в срещата, но добрата в този мач защита на Копенхаген ги отчая.