Станислав Манолев игра 90 минути при равенството на неговия ПСВ Айндховен 0:0 като гост срещу Витес в среща от 20-ия кръг на холандското футболно първенство. "Филипсите" събраха 52 точки след това равенство, толкова е и активът на Твенте.

Отборът от Еншаде, без Николай Михайлов, победи с 2:0 у дома Рода. Кенет Перес откри резултата в 71-ата минута, а Бриан Руис добави още едно попадение минута по-късно, за да оформи крайното 2:0.

В дербито на кръга Фейенорд и Аякс направиха 1:1 в Ротердам. Марко Пантелич откри за гранда от Амстердам в 25-ата минута, а Джорджинио Виналдум изравни за домакините в 67-ата минута.

Вилем II - Валвайк - 2:1

ПСВ и Твенте имат по 52 точки на първите две места. Аякс е на трето място с 43 точки, а Фейенорд е четвърти с 39 точки. Хераклес е на пета позиция с 33 точки.