Топката се отбива в крак на защитник и излиза в ъглов удар.

Бабел е заменен от Промес.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме бе белязано от неистовото старание на селекционера на домакините да запази вратата на тима си суха. Изглеждаше така, сякаш всичко бе посветено на тази цел. Неколкократно Сантош подчерта, че сигурността е сред водещите фактори за него и предпочита отборът му да е успешен, вместо просто да играе атрактивен футбол.

Борбата за териториално надмощие определено повлия върху качеството на играта, като в известна степен тежките сблъсъци изместиха чистите голови ситуации.

Положенията пред вратата на Силесен изглеждаха една идея по-опасни, като обаче стражът на Холандия демонстрира класата си и не позволи да бъде изненадан от Фернандеш и Роналдо. Именно те бяха сред най-дейните футболисти на терена, като се редуваха да създават опасности в полето на "лалетата".

До голяма степен обезвреден и не опасен както по принцип пък изглеждаше Мемфис Депай. Той не получи нито една възможност да отправи силен изстрел към вратата на съперника - нещо, което неизменно прави в последните си 11 участия с националната фланелка.

Матайс де Лихт и Върджил ван Дайк до голяма степен се бяха посветили на опазването на лидера на опонента, в лицето на Кристиано Роналдо. На два пъти това отваряше сериозни пробойни и създаде възможности за Бернардо Силва да навлезе на скорост и дори да стреля към целта, но той не извлече максимума от тези положения.

Направи впечатление и това, че Ван Дайк бе изцяло съсредоточен върху действията си в защита и нито веднъж не опита включване в предни позиции при статични положения за тима си.

Кристиано Роналдо бе сред най-провокираните и фаулирани футболисти на терена, като на няколко пъти създаде напрежение пред полето на Силесен, именно след отсъждане на фаул срещу него. Реферът Майенко обаче беше непреклонен към опитите за симулация на звездата на "мореплавателите", като на два пъти го предупреди неофициално.

Така или иначе до почивката попадения във финала в Лигата на нациите не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

41′

Силен шут и на Роналдо!

Силесен спасява.

Натискът на домакините се увеличава.

Снимка 428136

37′

Пореден удар на Фернандеш.

Топката не намира очертанията на вратата.

Нов пропилян шанс за домакините.

31′

Засада на Роналдо.

Отправя изстрел с глава, но кълбото се озовава в ръцете на Силесен.

Снимка 428131

30′

Мощен диагонален изстрел на Фернандеш!

Силесен реагира своевременно и избива топката встрани от вратата си.

25′

Обичайното за Фернандо Сантош "приспиване" на съперника вече е налично и очевидно.

Специалистът нееднократно сподели в своите пресконференции, че предпочита тимът му да е успешен, вместо да играе привлекателен футбол.

Снимка 427409

20′

Териториално надмощие за домакините в откриващите 20 минути от сблъсъка.

Нищо застрашаващо Силесен обаче, до този момент.

Снимка 428128

16′

Бергвайн не дава и миг спокойствие на Гедеш.

Не успява да излезе в чиста голова позиция до момента нападателят.

Снимка 428126

11′

Роналдо извежда Фернандеш по дясното крило.

Той опитва центриране.

Топката се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението на статичното положение.

9′

Бруно Фернандеш опитва да изненада вратаря на съперника с изстрел от около 30 метра разстояние.

Несериозно изпълнение.

Едва стигна топката до последната линия от игрището. Доста далеч от целта.

7′

Сериозна борба за надмощие за всяка педя земя.

Истинска битка на "До Драгао" в началото на мача.

4′

Дълъг пас към Бернардо Силва.

Той овладява топката на гърди в наказателното поле, след което пада на тревата.

Дузпа няма.

Майенко е категоричен.

Снимка 428127

1′

Феновете на Холандия, както винаги, са пределно ентусиазирани и ексцентрични.

Снимка 428112

1′

Кристиано Роналдо може да се окаже с основна роля в поредна среща за националния си отбор.

Снимка 428113

1′

"Ещадио до Драгао" в пълния му блясък.

Снимка 428111

Снимка 428110

Снимка 428109

1′

Последни наставления от Куман за звездите в оранжево.

Снимка 428108

1′

Всеки иска да бъде като Кристиано.

За националния отбор на страната си Роналдо е отбелязал забележителните 36 попадения в 39 мача, след като Германия спечели световната титла през 2014 година.

Реализирал е четири попадения в последните си пет мача срещу Холандия. Основателен повод за притеснение за тазвечершния съперник на Португалия във финалната битка от Лигата на нациите.

Снимка 428115

1′

Всичко е готово за началото.

Снимка 428117

Снимка 428116

1′

Отличието, към което се стремиха всички отбори в надпреварата.

Снимка 428118

То ще бъде спечелено от един от двата финалиста тази вечер.

И ще му донесе общо 10,5 млн. евро.

Общо 10,5 млн. евро за победителя в Лигата на нациите

С милион и половина по-малко за другия финалист

1′

Някои от феновете на Португалия получиха неповторимата възможност да се докоснат до част от легендарните бивши национали на страната.

Снимка 428120

Снимка 428119

1′

Ван де Беек

Португалия излиза срещу Холандия във финала в турнира Лига на нациите. Битката на стадион "Ещадио до Драгао" започва в 21:45 часа.

И двата отбора постигнаха победи на полуфиналите, като Кристиано Роналдо вкара решителен хеттрик срещу Швейцария, а "лалетата" елиминираха Англия.

Португалия победи Швейцария с 3:1 и се класира на финал в Лига на нациите

Роналдо покори и Лигата на нациите, негов хеттрик прати Португалия на финал в турнира!

Европейските шампиони надвиха Швейцария с 3:1

С огромен интерес се очаква изходът от битката между Роналдо и централната двойка защитници на гостите Върджил ван Дайк - Матайс де Лихт. И двамата бранители изиграха страхотен сезон, но това до голяма степен важи и за петкратния носител на Златната топка.

Де Лихт: Ще взема решение за кариерата си след края на Лигата на нациите

Яспер Силесен го е посъветвал да приеме предложението на Барса

Измина доста време и от последния краен триумф на Холандия, която стана европейски шампион през 1988 година. Тогава по пътя към трофея Марко ван Бастен и компания елиминираха Германия, затова като цяло в ДНК-то на холандците е програмирано да намират рецептата срещу силни домакини на големи форуми.

При последната среща между двата отбора през март 2018 година Холандия постигна класическа победа, но това се случи в контрола. Като цяло ибериците имат предимство от 7:2 победи в изиграните общо 13 мача между двете нации. На последните три големи форума през този век Португалия неизменно печели.

Холандия победи Англия с 3:1 и е на финал в Лигата на нациите

Драма до последната минута, продължения, дузпа, ВАР и 4 гола: Холандия елиминира Англия и е на финал!

Битка, подходяща за Мондиал в Гимараеш

Красивият сребърен трофей е висок 71 сантиметра и ще донесе 10 500 000 евро на носителя му. За загубилия финалист ще останат 9 милиона евро.

При равенство в редовното време се играят продължения и ако след тях отново не се излъчи победител, започва изпълнение на дузпи.

Куман преди финала: Няма напрежение, а само удоволствие