Вратарят Тим Хауърд (на снимката) спаси САЩ от загуба, след като домакините записаха нулево равенство в груба контролна среща с Аржентина. Пабло Мастроени от САЩ и Хавиер Масчерано от Аржентина получиха червени картони в средата и края на второто полувреме, след като американецът оспори съдийско решение, а полузащитникът на Ливърпул влезе остро в краката на съперник.

Тази седмица САЩ играе световна квалификация с Барбадос в зона КОНКАКАФ, докато Аржентина е домакин на Еквадор и гостува на Бразилия в зона Южна Америка. "Гаучосите" започнаха далеч по-добре на легендарния за всички българи "Джайънт Стейдиъм", след като Хулио Крус пропусна три отлични възможности за откриване на резултата.

Повечето възможности за гол САЩ успя да създаде след началото на второто полувреме, когато Лионел Меси бе изваден от състава на Аржентина и южноамериканците загубиха остротата в атаката си. Клинт Демпси обаче пропусна най-доброто положение за домакините и двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0.