Отборът на Николай Михайлов Твенте спечели шампионската титла в холандската Ередивизи.

В последния кръг момчетата на Стив Макларън победиха като гост НАК (Бреда) с 2:0 и по този начин завършиха на 1 точка пред гранда Аякс. Шампионските попадения за Твенте нанизаха Руис и Сток, по едно в двете полувремена. Българският национален вратар Николай Михайлов не беше в групата за мача, защото получи много неприятна травма в рамото на една от последните тренировки.

Преследвачът Аякс не се затрудни при гостуването си на НЕК, побеждавайки с изразителното 1:4, но успехът не се оказа достатъчен за нещо повече от 2-рото място в Ередивизи.

В най-интересният мач от последния кръг ПСВ и АЗ (Алкмаар) завършиха наравно 1:1. В 61-ата минута  Бакал изведе гостите от Айндховен напред в резултата, а 8 минути по-късно Хамдуи донесе равенството за своите.

Шампионът Твенте и вицешампионът Аякс ще играят на есен в Шампионската лига, а местата, даващи право на участие в Лига Европа останаха за ПСВ (Айндховен), Аз (Алкмаар) и Фейнорд.