Отборът на Кипър победи трудно на свой терен с 2:1 Грузия и излезе на трето място в квалификационна група 8, където е и нашият национален отбор.

Очаквано мачът започна с натиск на домакините, които откриха резултата в 33-ата минута чрез Константину. При резултат 1:0 завърши и първата част.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които в 56-ата минута удвоиха аванса си, благодарение на попадението на Христофи.

Все пак гостите от Грузия стигнаха до гол. Звездата на тима Кобиашвили изпълни точно дузпа и намали резултата - 2:1. За повече обаче грузинците нямаха сили и в крайна сметка срещата завърши с успех за Кипър.

Това бе и първа победа в групата за Кипър в групата. Благодарение на успеха тимът събра на сметката си 4 точки и излезе на 3-о място, като измести България.

Момчетата на Станимир Стоилов могат да върнат позицията си още тази вечер, ако не загубят гостуването в Дъблин на Ирландия.

КИПЪР - ГРУЗИЯ 2:1

1:0 Константину (33')
2:0 Христофи (56')
2:1 Кобиашвили (71'-дузпа)

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

КИПЪР: Христу, Хараламбус, Христофи, Панаги, Илиа, Гарпозис, Александру, Константину, Михаил, Гиоргалиди, Авраам

ГРУЗИЯ: Ломая, Лобянидзе, Квакхадзе, Шашиашвили, Размадзе, А. Яшвили, Одикадзе, Сирадзе, Кизанишвили, Готсиридзе, Кобиашвили