Холандия продължава да мачка наред и на практика може да се чувства сигурна за участието си на Евро 2012 догодина. "Лалетата" удариха трудно с 2:0 Финландия като гост и по този начин записаха осмата си поредна победа от началото на квалификациите.

Възпитаниците на Берт Ван Марвайк играха много силно, но въпреки това спечелиха никак не лесно. В първите минути гостите изпуснаха доста положения, за да вкарат все пак в 29-ата минута. Тогава Уесли Снайдер центрира към Кевин Струутман и той откри резултата - 0:1.

Резултатът се задържа такъв чак до самия край на мача. Тогава в добавеното време Люк де Йонг успя да вкара втори гол, с който сложи точка на спора.

Доста по-рано, още в 60-ата минута Перпарим Хетемай получи червен картон и по този начин улесни доста задачата на гостите. Сега Холандия трябва да чака издънка на Швеция срещу Сан Марино, която изглежда малко вероятна, за да си резервират място в Полша и Украйна и на теория.