Англия отнесе Финландия с 3:1 като гост в двубой от Лигата на нациите.

Триумфът за "Трите лъва" в Хелзинки дойде броени дни след историческото поражение с 1:2 от Гърция насред "Уембли".

Изненади сега нямаше, но въпреки това тимът, воден от Лий Карсли, успя да затвори срещата едва в заключителната четвърт на двубоя.

Тухел води преговори за селекционерския пост на Англия

Това съобщава Bild

Анхел Гомес бе архитектът на първия гол в мача, след като изведе Джак Грийлиш сам срещу вратаря, а халфът на Манчестър Сити бе непоколебим.

В 55-ата минута домакините пропуснаха перфектен шанс да изравнят, след като Кескинен проби по лявото крило и центрира по земя, пасът му намери Йенсен, но той стреля от няколко метра в аут.

Последваха минути, в които Англия опита да стигне до втори гол, но трябваше да чака едва до 74-ата минута.

Тогава Тренд Александър-Арнолд от фаул удвои за 2:0.

Скоро след това Грийлиш отне пред наказателното поле на своя тим и намери Ола Уоткинс, който напредна по лявото крило, стигайки чак до аут линията, където продължи за Деклан Райс, а халфът на Арсенал с едно докосване я насочи към мрежата.

Почетното попадение за домакините дойде 3 минути преди края, когато Арту Хосконен засече на първа греда с глава центриране от ъглов удар.

В класирането Англия има 9 точки от 4 мача, а Гърция е със същия актив, но по-късно тази вечер се изправя срещу Ейре.