Хартс се наложи драматично с 2:1 над домакина Хибърниън в последното за сезона в Шотландия дерби на Единбург.

На стадион "Ийстър Роуд", който отново ще бъде модернизиран и разширен през лятото, "зелените" излязоха напред в резултата в 55-ата минута след изпълнение на дузпа. Маруис Залиукас извърши нарушение срещу Джон Ренкин и ирландският национал Антъни Стоукс не сгреши от бялата точка.

В 72-ата минута Сусо Сантана от Хартс изравни след груба колективна грешка в защитата на Хайбърниън. Минута преди края на редовното време, след нов пропуск на бранителите на домакините, Дейвид Обуа донесе победата с 2:1 в полза на "сърцата".

През сезон 2009-2010 "виненочервените" на два пъти победиха своя голям столичен съперник, а две дербита завършиха наравно. Два кръга преди края Хибърниън има актив от 50 точки и заема пето място в класирането. Хартс пък е на шеста позиция с три точки по-малко.