Два от грандовете на европейския и световния футбол Италия и Франция разочароваха многобройните си фенове тази вечер. Двете суперсили играха контролни срещи пред собствена публика, но се представиха меко казано незадоволително.

"Скуадрата" падна насред Рим от тима на Уругвай. Единствения гол за престижния успех на южноамериканците вкара Себастиан Фернандес.

Още в 3-ата минута дойде голът за гостите. Мартин Касерес центрира добре отдясно и Себастиан Фернандес засече с хубав удар по земя в мрежата - 0:1.

Италия понатисна и се опита да стигне поне до равенството, но така и не успя да го направи. Правещият дебют с екипа на "Скуадрата" аржентинце Пабло Освалдо можеше да реализира на два пъти през първата част, но пропусна. Марио Балотели също имаше страхотен шанс в 40-ата минута, но Муслера изби шута му.

През втората част отново Балотели пропусна на два пъти, а за гостите Кавани можеше да направи успеха по-крупен. Така или иначе, Италия прекъсна отличната си серия от 7 поредни успеха у дома.

В същото време Франция тотално разочарова у дома. "Петлите" показаха тотална голова импотентност и не успяха да преодолеят прекрасно подредената защита на Белгия през целия двубой, който закономерно завърши наравно 0:0.