Фенербахче спечели с 1:0 истанбулското дерби срещу Бешикташ в мач от 30-ия кръг на турската Суперлига. По този начин момчетата на Кристоф Даум продължават да дишат във врата на лидера Бурсаспор. Разликата между двата тима е само една точка в полза на Иванков и компания.

Двубоят на "Шюкрю Сарачоолу" бе много нервен и драматичен, като имаше пропусната дузпа и три червени картона в края. Победният гол за "канарчетата" падна още във 2-ата минута, когато бразилският капитан на тима Алекс отбеляза във вратата на "черните орли".

В грешник за Бешикташ се превърна Бобо, който в 67-ата минута пропусна дузпа. Това обезвери футболистите на гостите и в края на мача Фабиан Ернст и Тораман си изпуснаха нервите и бяха изгонени, а Ведерсон от домакините също пое към съблекалните. До края на шампионата остават 4 кръга.