Отборът на Бешикташ изигра пореден силен мач от началото на сезона и си гарантира място в основната схема на Лига Европа. В плейофния етап "орлите" се справиха с Лугано след разгромно 5:1 на реванша в Истанбул. Първият двубой на швейцарска земя беше завършил при 3:3.

Изразителната победа сега не дойде толкова лесно, тък като след над час игра резултатът беше 1:1, което означаваше вероятни продължения. Турците обаче показаха класа и в края прегазиха съперника.

С два гола се отличи новият нападател Чиро Имобиле. Бившият капитан на Лацио вкара за 1:0 още в 7-ата минута. Сребърният медалист на Швейцария изравни чрез Шкелким Влади в 59-ата.

Шест минути по-късно Жедсон Фернандеш върна преднината на Бешикташ. В рамките на две минути Рафа Силва (70") и Имобиле (71") решиха всичко, а в края Салих Учан (90") оформи разгромната победа на домакините.

Това е втори случай през сезона, в който Бешикташ забива пет гола в един мач след онова 5:0 над Галатасарай във финала за Суперкупата на Турция.

Лугано продължава евроучастието си в Лига на конференциите.