Базел отново стана „черна котка" за Челси и Жозе Моуриньо. Швейцарците дублираха успеха си в Лондон отпреди няколко седмици, след като биха англичаните и на своя земя, този път с 1:0. Иван Иванов започна мача като титуляр и остана на терена пълни 90 минути, като свърши работата си перфектно. Въпреки поражението, Специалния и тимът му са сигурни за осминафиналите.

Базел определено бе по-добрия отбор през целия двубой и напълно заслужи успеха си. Гостите от Лондон пък изиграха може би, най-слабият си мач този сезон и за 90 минути не отправиха нито един удар в рамките на вратата на домакините.

Швейцарците започнаха силно и Чех трябваше да избива добър удар на Фрай още в 14-ата минута. В 23-ата пък Салах също имаше шанс да открие, но отново вратарят на „сините" се намеси навреме.

Челси трудно създаваше нещо по-интересно пред противниковата врата, докато Базел търсеше победата ожесточено и в крайна сметка я постигна. В 87-ата мин, най-добрият в мача - Салах финтира Иванович и прехвърли Чех за 1:0.

В другия мач от групата Стяуа и Шалке направиха нулево равенство. Румънците можеха и да се поздравят с победа, но удар на Танасе от фаул срещна гредата малко преди края. През първото полувреме пък гол за гостите, дело на Фухс, бе отменен, тъй като малко преди това топката сякаш излезе от терена.

Така кръг преди края, Челси остава лидер в група „Е" с 9 точки, пред Базел с 8 и Шалке със 7. В последния кръг немците посрещат швейцарците в директен спор за място на осминафиналите. Въпреки загубата си тази вечер пък, Челси със сигурност е нав следващата фаза, дори и да загуби от Стяуа в последния си мач.

БАЗЕЛ - ЧЕЛСИ 1:0

1:0 Салах (82')

БАЗЕЛ: Зомер, Чака, Иванов, Шер, Фосер, Дие, Щокер, Фрай, Ел Нени, Салах, Щрелер

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Лампард, Микел, Рамиреш, Оскар, Вилиан, Ето'о