Отборът на Стяуа Букурещ се класира за осминафинал в Лига Европа, след като отстрани след изпълнение на дузпи холандския шампион Аякс. Първият мач преди седмица завърши с успех за холандците - 2:0.

Реваншът в Букурещ се разви изцяло по вкуса на домакините, които в редовното време вкараха два безответни гола и заличиха преднината на именития си съперник. Така Букурещ се превърна единственото място, където станахме свидетели на продължения. В 30-те добавени минути нови голове не паднаха и дузпите влязоха в сметките.

Домакините показаха изключителна успеваемост, като не пропуснаха нито веднъж от бялата точка. Ласе Шьоне и Никлас Мойсандер обаче не успяха да преодолеят Татарушану. Ударът на първия бе спасен от стража на домакините, а вторият прати топката в аут. Така след 2:2 в двата мача и 4:2 в изпълнението на дузпи, напред продължава Стяуа.

На осминафиналите румънците ще премерят сили с Челси, който по-рано през вечерта също записа драматичен двубой - 1:1 със Спарта Прага. Лондончани вкараха изравнителния гол в 90-ата минута и с общ резултат 2:1 продължават напред.

СТЯУА - АЯКС 2:0 (общ резултат 2:2, 6:4 след дузпи)

1:0 Латовлевичи (38')

2:0 Чиричес (76')