Отборът на Селтик загуби от този на Ред Бул Залцбург в срещата помежду им от груповата фаза на Лига Европа.

В двубой от Група "В" на надпреварата шотландският гранд отстъпи пред гостуващия в Глазгоу съперник с 1:2 и едва не напусна турнира.

В другия двубой от групата обаче Розенборг спечели първата си и единствена точка при гостуването на РБ Лайпциг и на практика класира "зелено-белите" напред, за сметка на немския състав.

Първата по-сериозна опасност за някой от двата тима в мача дойде в 17-ата минута на срещата, когато изстрел с глава на Онгуене срещна напречната греда на вратата на домакините.

На опитния страж на шотландците се наложи да се намесва цели четири пъти в рамките на едва половин час игра, като в дадени моменти от мача натискът на Залцбург бе осезаем.

АЕК (Ларнака) загуби тежко от Байер (Леверкузен) с 1:5

Леверкузен разгроми АЕК и очаквано финишира на върха в групата на Лудогорец

Аларио и Кор с по два гола

В 21-ата минута Лустиг бе принудително заменен от Айер, като получи сътресение след сблъсък със съперников състезател при борба за висока топка. За няколко секунди футболистът на "детелините" дори беше в безсъзнание.

Все пак Лустиг понечи да продължи участието си в мача, но от медицинския екип на тима бяха категорични, че е наложително той да бъде заменен.

Три минути преди паузата нов пропуск на Онгуене не даде възможност на гостите да излязат напред в резултата, като за пореден път и шансът не беше на страната на състезателя на Залцбург.

Арсенал победи Карабах с 1:0

Арсенал се спести срещу Карабах, Лаказет с победен гол за лондончани

Лаказет герой за англичаните

В 67-ата минута на мача Дабур вкара шестото си попадение в също толкова срещи в Европа през сезона, като даде заслужена преднина на гостите.

Единадесет минути по-късно Гулбрандсен удвои преднината на тима си, разписвайки се за 0:2 пред невярващите фенове на домакините.

На този етап, при това развитие на мача и предвид преднината на РБ Лайпциг срещу Розенборг в другия мач от групата, Селтик отпадаше от надпреварата.

Розенборг обаче стигна до равенството с гол на Региниусен, а след това Оливие Нтчам първо пропусна дузпа за Селтик, но след това, при добавката все пак бутна топката в мрежата за крайното 1:2.

Така въпреки поражението си, Селтик продължава напред в Лига Европа. Отборът е втори в крайното класиране в групата. Залцбург е под номер едно, Розенборг е категорично последен, а РБ Лайпциг е трети и отпада.

Олимпиакос победи Милан с 3:1 и го изхвърли от Европа!

Олимпиакос шокира Милан и постигна "невъзможното" в Пирея!