Отборът на Байер (Леверкузен) спечели по категоричен начин гостуването си на АЕК (Ларнака) в срещата между двата тима от груповата фаза на Лига Европа.

В двубой от Група "А" на надпреварата, част от която бе и българският шампион Лудогорец, немският лидер се наложи с 5:1.

Попаденията за победителите реализираха Кор (на два пъти), Паулиньо и Аларио (също на два пъти), докато точен за домакините беше Катала.

Изненадващо домакините бяха тези, които първи излязоха напред в резултата. Това се случи след 26 минути игра, когато Катала засече топката с глава в съперниковата врата за 1:0.

Снимка 395259

Източник: UEFA.com

Само две минути по-късно, с прецизен изстрел по диагонал, Кор върна гостите в срещата с попадение за 1:1.

Пет минути преди почивката Труйолс фаулира голмайстора за германците Кор в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Аларио, който не сгреши, правейки обрата факт - 1:2.

Снимка 395258

Две минути преди паузата Гарсия центрира към Труйолс, който можеше да се реваншира за грешката си при гола, но изстрелът му с глава не беше успешен.

След 68 минути игра Кор вкара и второто си попадение в двубоя, лишавайки го от каквато и да било интрига.

1:4 направи Паулиньо, който бе точен 12 минути преди последния съдийски сигнал в мача. Крайното 1:5 оформи Аларио, който също стигна до отбелязване на втори гол на сметката си в срещата.

Така Байер очаквано финишира на върха в групата и очаква една идея по-лек съперник в следващата фаза от надпреварата. АЕК остава на третата позиция в подреждането.

Челси с аристократично реми при визитата си на МОЛ Види, Жоро Миланов блесна с асистенция