Арсенал победи Карабах в последен мач и за двата тима от Група Е на Лига Европа.

"Топчиите" отдавна си бяха осигурили първото място и Унай Емери даде шанс за изява на голяма част от резервите си, както и на юноши. Симеон Славчев и компания пък се бореха за своя престиж в Лондон.

Снимка 395261

Източник: UEFA.com

През октомври Арсенал победи Карабах с 3:0 като гост, но днес бе далеч от подобен изразителен успех и спечели само с 1:0.

Автор на победното попадение за лондончани тази вечер бе Александър Лаказет, разписал се през първата част на мача.

Снимка 395264

В рамките на първото полувреме на терена сякаш имаше само един отбор. Всичко по-интересно бе свързано с изявите на футболистите на домакините.

Головите положения в полза на тима обаче съвсем не бяха толкова много, колкото по всяка вероятност се искаше на мениджъра на "артилеристите" Унай Емери.

Резултатът беше открит след 16 минути игра, когато чудесно подаване на Йозил бе превърнато от Лаказет в откриващо попадение за 1:0.

Снимка 395263

Изстрелът на френския голаджия беше солиден и не остави шансове на вратаря за изява.

Преди почивката и Нкетия можеше да се разпише, отново след пас на Йозил, но изстрелът му с глава премина над вратата на Карабах.

Славчев на няколко пъти се намеси решително за тима си, спирайки обещаващи атаки на опонента. С това обаче се изчерпаха изявите му на терена през първата част от мача.

Рома отказа 32 млн. евро за турската си звезда

Лоши новини за Арсенал

През второто полувреме и двата тима намалиха драстично оборотите и по-скоро доиграха двубоя.

В заключителните мигове от сблъсъка играта загрубя и бяха предупредени няколко състезатели и от двата тима, но до нова промяна в резултата така и не се стигна.

Така Арсенал финишира на върха в групата, с актив от 16 точки. Карабах остава на дъното, с общо завоювани 3 пункта от тази фаза на турнира.