Олимпиакос победи Милан в директна битка за второто място в Група F на Лига Европа.

Преди мача в Гърция "росонерите" заемаха заветната позиция с 10 точки, гърците имаха 7 т. Италианците разполагаха и с предимство от мача на "Сан Сиро" - 3:1. Това означаваше, че Олимпиакос трябва да спечели с 2:0 или повече, за да продължи напред за сметка на Милан.

Гръцкият гранд надигра съперника си с 3:1 и успя да елиминира "росонерите" от надпреварата. В крайна сметка показателите на двата тима са равни, но головата разлика на гърците е 11:6 (+5), докато тази на Милан е 12:9 (+3) и това се оказа достатъчно за тима, за да продължи в следващата фаза.

Снимка 395266

Само след 10 секунди игра домакините можеха да излязат напред в резултата, но изстрелът на Гереро попадна право в тялото на вратаря.

В 6-ата минута и Чалханоглу се отчете с опит за създаване на напрежение в половината на съперника, но изстрелът му от границата на пеналта не доведе до нищо сериозно в полето на Олимпиакос.

По-късно се стигна и до първата 100%-ва ситуация в мача, като Кутроне прати топката към Игуаин, който обаче не успя да даде предимство на тима си от близка дистанция.

Снимка 395267

Две минути преди почивката отново пък се наложи Рейна да спасява отбора си, след като вратарят спаси чудесен изстрел на Фортунис от свободен удар. Така или иначе до почивката голове не бяха отбелязани.

След паузата Сисе вкара за домакините, а малко по-късно Сапата прати топката в собствената си врата и чудото започна да се оформя - 2:0.

Все пак Сапата се реваншира за грешката си с гол за 2:1 само две минути, след злощастния малшанс, който го сполетя и върна надеждите на отбора си за класиране напред.

В 81-ата минута Фортунис бе точен от дузпа за 3:1 и домакините се посветиха изцяло на действията в защита до последния съдийски сигнал.

Те удържаха на натиска на съперника си и в крайна сметка триумфираха с достатъчната победа, класирала ги за следващия етап от турнира.

Арсенал победи Карабах с 1:0