Апоел Беер-Шева постигна най-големия успех в историята си, като се класира за елиминациите на Лига Европа. Шампионът на Израел завърши 1:1 със Саутхямптън и с безценнен гол на чужд терен зае второто място в група К.

Саутхямптън можеше да се класира напред при нулево равенство и възпитаниците на Клод Пюел решиха, че може икономично да постигнат целта си. Първото полувреме беше крайно безинтересно. Двата отбора имаха по едно голово положение, но като цяло гледаха по-скоро да не сбъркат. Чарли Остин получи контузия и се наложи да бъде заменен предварително.

През второто полувреме играта живна. Саутхямптън владееше топката през по-голямата част от времето и играчите му започнаха да си мислят, че нулевото равенство им е в кърпа вързано.

Треньорът на гостите Барак предприе офанзивни смени, но Апоел така и не можеше да достигне до положение за гол. Клод Пюел пусна звездата си Душан Тадич, който трябаше да играе с маска.

Сърбинът оживи играта и създаде няколко от така наречените полушансове.

Апоел нанесе своя удар в 79-ата минута. Бузаглу стреля диагонално от границата на полето и вкара златен гол за своя отбор. Влезналият Шабтай отне топката пред полето и подаде на Бузаглу.

Саутхямптън опита да направи късен обрат и беше близо до него. Пюел вкара и Джеймс-Уард Праус. Полето на гостите беше обсипано с центрирания. Чак в 91-ата минута Ван Дайк изравни с удар около дузпата. След това Мач Ишида стреля с глава и топката облиза гредата. Но както се казва - „хитрата сврака с двата крака".

Апоел, който беше на крачка от Шампионската лига продължава своята европейска приказка.