Левски отстрани по изключително драматичен начин Апоел (Беер Шева) в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

"Сините" победиха с 2:1 израелците на препълнения "Георги Аспарухов" след попадение в добавеното време.

Снимка 630305

Източник: startphoto.bg

Тимът на Николай Костов поведе след попадение на Уелтън и направи добра първа част. През второто полувреме обаче израелците затрудниха максимално "сините" и успяха да изравнят чрез българина в състава Йоан Стоянов. Точно, когато мачът вървеше към продължения, в добавеното време Роналдо избухна с победно попадение.

Левски - Апоел (Беер Шева), 2:1, (Развой на срещата по минути)

Радост за "сините"

Срещата започна силно за Левски. В 15-ата минута "сините" успяха да поведат. Патрик-Габриел Галчев финтира Александру Паун и центрира отлично отдясно към Уелтън, който на далечната греда засече и с удар с глава разстреля мрежата на израелците за 1:0. Израелците опитаха да изравнят играта, а от своя страна "сините" постепенно заиграха по-дефанзивно.

Снимка 630286

Втората част бе доста трудна за домакините. Израелците опитваха атаки, а от своя страна Левски не успяваше да отговори с опасности. В 79-ата минута Апоел успя да смълчи "Герена" след лошо избита топка след изпълнение на корнер, а българинът в състава на Апоел - Йоан Стоянов засече извън наказателното поле с удар от въздуха, правейки резултата 1:1.

Снимка 630283

Срещата вървеше към продължения, а последната минута на добавеното време течеше, когато Роналдо "взриви" стадиона. До попадението се стигна след центриране към наказателното поле, Ел Джемили стреля, топката се отби в защитник и попадна в Роналдо, който с едно докосване матира вратата на гостите за 2:1.