Наполи постигна втори пореден успех в група F на Лига Европа. "Партенопеите" се изкачиха до първото място, след като спечелиха визитата си на Риека с 2:1. Наставникът Дженаро Гатузо бе дал почивка на част от титулярите си, а също така не можеше да разчита и на наказания Виктор Осмиен.

И решението на Рино можеше да се окаже грешка, тъй като балканските им домакини ги поведоха още в 13-ата минута. Куленович пусна отличен пас за връхлитащия Мурич, който с технично насочване от дъгата остави без шанс за намеса Алексис Мерет.

Наполи възстанови паритета точно преди паузата. Тогава опорният халф Диего Демме засече подаване на Мертенс и отблизо наказа хърватите.

Снимка 504032

Източник: EPA/БГНЕС

Автогол, който реши мача, падна в 62-ата минута. "Паренопеите" организираха атака отляво, която завърши с центриране към Петаня. Таранът се размина с топката, но за негово щастие Браут свърши неговата работа и реализира в своята врата.

Победата за неаполитанци можеше да бъде и по-изразителна, но Мертенс удари греда, а пък Деме не успя да преодолее вратаря Невистич.

В следващия кръг двата тима отново се изправят един срещу друг, но този път на италианска земя.

Рома победи с 5:0 ЧФР Клуж в Лига Европа