Отборът на Рома поведе еднолично в групата на ЦСКА. "Вълците" този път не допуснаха изненада при домакинството си на "Олимпико" и разбиха ЧФР Клуж с 5:0. Селекцията на Пауло Фонсека реши всичко в своя полза още до почивката, когато вече водеше с цели три гола.

Резултатът тази вечер пък е отлична новина за нашия евробоец - ЦСКА, който при положителен изход на двубоя с Йънг Бойс, може да се бори напълно реално за втората позиция.

Двубоят в италианската столица стартира с ранно попадение на Хенрих Мхитарян. Спинацола центрира отлично за Мхитарян, който от точката на дузпата насочи голово с глава. "Джалоросите" удвоиха своята преднина в 24-ата минута. Бразилецът Ибанес скочи най-високо при пас от корнер на Верету и опъна мрежата въпреки намесата на Бългърдеан.

Снимка 504029

Източник: EPA/БГНЕС

Класиката 3:0 бе оформена от испанския стрелец Борха Майорал. Играчът, собственост на Реал (Мадрид), получи подаване с глава от Перес и за него остана най-лесното - да се разпише отблизо.

Ситуацията не се промени и след паузата, когато нови два гола посетиха мрежата на румънския първенец. Те бяха с испански почерк, тъй като в 84-ата и 89-ата, съответно се разписаха Борха Майорал и появилият се като резерва Педро. За попадението на бившия нападател на Барселона пък спомогна младокът Миланезе.

В следващия кръг двата тима отново се изправят един срещу друг, този път в Румъния.

Наполи победи Риека като гост в Лига Европа

Наполи завърши с успех балканското си приключение

"Партенопеите" обърнаха Риека

РОМА - ЧФР КЛУЖ 5:0

1:0 Мхитарян (2"), 2:0 Ибанес (24"), 3:0 Майорал (34"), 4:0 Майорал (84"), 5:0 Педро (89")