Гамейро отстъпва мястото си на терена на Ибора.

Тремулинас е заменен от Ескудеро.

61′

Жълт картон за Едуардо.

59′

ГОЛ!!! 3:1 за Севиля! Всичко в този мач май приключи! Удивителен гол на Мариано от далечна дистанция.

49′

Жълт картон за Сърна.

47′

ГОЛ на Гамейро! 2:1 за Севиля! Страхотно попадение от минимален ъгъл за Кевин! Домакините се връщат в срещата.

46′

Опасен шут на Коваленко, Сориа лови.

45′

Играта е подновена.

45′

Почивка.

43′

ГОЛ! Едуардо Да Силва изравнява резултата след вихрена контраатака на гостите! Шахтьор се връща в мача!

40′

Нищо кой знае колко запомнящо се на терена.

30′

Банега получава жълт картон.

20′

Жълт картон за Кучер.

19′

Мариано бутна Тайсон в наказателното поле, но Койперс не дава сигнал правилата да са били нарушени. Остават сериозни съмнения за фаул в пеналта в тази ситуация.

14′

Официално предупреждение и за Ракитски.

12′

Жълт картон за Марлос.

10′

Грешка в защитата на Шахтьор и безпощаден Гамейро! Открадна топката и я прати сам в мрежата. Заслужено предимство за домакините!

Снимка 231558

9′

ГОЛ на Гамейро! 1:0 за Севиля!

1′

Йоренте Каниболотский

Отборът на Севиля приема този на Шахтьор (Донецк), в полуфинален реванш между двата тима в турнира Лига Европа.

Испанският състав, триумфирал през 2014-а и 2015-а в надпреварата продължава похода си към трето поредно отличие във втория по престиж турнир на Стария континент.

Срещата ще се играе на митичния "Рамон Санчес Писхуан", който е правил зрителите свидетели на редица капитулирали европейски грандове срещу бойкия състав на домакините.

Първата среща между двата тима завърши при равенство 2:2, като испанците имат предимство заради двата си гола на чужд терен.

Шахтьор и Севиля спряха дъха и показаха на Виляреал и Ливърпул как се прави

Срещата в Украйна завърши 2:2

Наставникът на Севиля Унай Емери демонстрира умерено самочувствие преди предстоящата битка и обясни, че ако възпитаниците му не подходят внимателно и с респект към украинския си съперник, трудно ще стигнат до финала. Същевременно специалистът няма да може да разчита на Хосе Антонио Рейес и Крон-Дели.

От друга страна, статистиката за Лига Европа от 2010-а година насам сочи, че 80% от отборите, които в първия си мач като гост направят реми 2:2 успяват да се класират за следващата фаза.

Шахтьор е без Марсио Азеведо и Олександър Гладки при гостуването си на Севиля.