Шахтьор (Донецк) и Севиля направиха много интересен мач и не успяха да се победят в полуфиналите на Лига Европа Двубоят в Украйна завърши 2:2. Мачът, който беше оставен в сянката на Виляреал – Ливърпул, тотално развали прогнозите на специалистите. За разлика от безличната среща на „Ел Мадригал”, двубоят между украинците и испанците бе изпълнен с битка и интересни моменти.

Срещата започна вихрено. В 6-ата минута гостите успяха да открият резултата след като Витоло Витоло се възползва от отличен пас на Гамейро, за да направи 0:1.

В 23-ата минута Шахтьор отговори подобаващо. Марлос получи пас от Ракитски, защитата на гостите не успя да реагира и резултатът стана 1:1. В 36-ата минута обратът стана пълен. Марлос изведе Степаненко, който матира вратаря на Севиля за 2:1.

През втората част, домакините имаха превъзходство. В 64-ата минута Марлос бе много близо до втори гол в мача. Бразилецът стреля над вратата, за ужас на треньора Мирча Луческу, който побесня от пропуска.

В 83-ата минута драмата в мача стана пълна. Гостите получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Ферейра срещу Витоло. Зад бялата точка застана Гамейро, който бе точен за 2:2.