Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 73 498
90+6′

КРАЙ НА МАЧА! МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД Е НА ФИНАЛ В ЛИГА ЕВРОПА!

Манчестър Юнайтед и Селта Виго завършиха 1:1

Отново драма на "Олд Трафорд"! 10 от Юнайтед класираха "червените дяволи" на финал в Лига Европа!

И двата отбора останаха с човек по-малко след директни червени картони

90+1′

Жълт картон за Густаво Кабрал

90′

6 минути добавено време!

90′

Последна смяна за "дяволите". Рашфорд е заменен от Смолинг

89′

Уейн Рууни влиза на мястото на Джеси Лингард

88′

Червен картон и за другия участник в спора - Ронкалия!

87′

Директен червен картон за Ерик Бейли!

86′

Изключителна драма на "Олд Трафорд"! Грозни сцени след изравнителното попадение на Селта! Ерик Бейли и голмайсторът на испанците - Ронкалия си размениха няколко реплики, след който за малко да се стигне до бой.

85′

ГООООЛ! Селта връща интригата в мача, след като влезният като резерва - Ронкалия отбелязва за 1:1!

85′
80′

След нарушението на Ерера, Селта получава правото да изпълни свободен удар, който обаче не довежда до нищо опасно пред вратата на Ромеро.

79′

Жълт картон за Андер Ерера

78′

Клаудио Бовю влиза на мястото на Систо

77′

Стратегическа смяна на Жозе Моуриньо. Специалния пуска в игра опитния Майкъл Карик, който заменя Хенрих Мхитарян

73′
Пътят на Манчестър Юнайтед до Стокхолм

"Червеният" път до Стокхолм

Отборът на Жозе Моуриньо се класира на полуфинал в Лига Европа

69′

Героят на вечерта до този момент - Маруан Фелайни получи чудесно подаване в наказателното поле и директно отправи топката към левия ъгъл. Алварес обаче, отново бе на мястото си и направи поредно невероятно спасяване.

67′

Неманя Радоя влиза на мястото на Тео Бонгунда

65′

Бившият футболист на Ливърпул - Яго Аспас получи жълт картон

62′

Объркване в наказателното поле на Селта. Защитата на испанския тим не успя да се справи и изпусна връхлитащия Маркъс Рашфорд, който успя да стреля непосредствено пред вратата. За щастие на гостите, Алварес отново блесна с невероятно спасяване. Младокът изпусна чудесен шанс да сложи край на мача още 30 минути преди неговия край.

60′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Ще успее ли Манчестър Юнайтед да се класира на финала в Лига Европа?

Виж резултати

Да, Юнайтед ще се класира и след минимална победа на "Олд Трафорд". 80.0%

Не, Селта ще изненада Манчестър. 5.5%

Финалистът в Лига Европа ще бъде решен след продължения. 1.8%

Тазвечершният победител ще бъде излъчен след изпълнение на дузпи. 0.0%

Не ме интересува. 12.7%

59′

Нищо сериозно за арменеца. Той се изправя на крака и е готов да продължи мача.

58′

Тежък сблъсък във въздуха между Майо и Мхитарян. Халфът на Юнайтед пострада и на терена веднага се появи медицински екип.

55′

Отново спокойни минути на "Олд Трафорд". Юнайтед не позволява на футболистите на Селта да преминат границата на собственото си поле.

50′

40 минути делят "червените дяволи" от исторически финал в Лига Европа. В историята си Юнайтед никога не е печелил трофея от този европейски турнир.

48′

Хенрих Мхитарян опита силен удар от близка дистанция. Топката бе насочена към левия ъгъл, но Серхио Алварес се хвърли и не позволи коженото кълбо да влети в мрежата му за втори път.

46′

На почивката Даниел Вас е заменен от Хосабед

46′

Второто полувреме започва с атака на Селта. Майо опита да стреля, но ударът му бе пресечен от Ромеро.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

Без добавени минути на първото полувреме. Манчестър Юнайтед се оттегля на почивката с аванс от един гол, дело на Маруан Фелайни в 18-ата минута.

41′

Най-младият играч на Манчестър Юнайтед - Маркъс Рашфорд играе своя мач №50 за "червените дяволи".

40′

Силни минути за Селта. Отново Систо пробва късмета си, този път от 25 метра, но топката мина много встрани от вратата.

38′

Невероятно спасяване на Серхио Ромеро! Систо успя да прати топката в горния десен ъгъл, след чудесна солова акция, но вратарят на Юнайтед бе безпогрешен.

36′

Какъв пропуск на най-скъпия футболист! Пол Погба успя да се освободи и да засече пас непосредствено до наказателното поле на Селта, но след удара му топката отиде право на трибуните.

31′

Жълт картон за Дейли Блинд заради грубото му влизане в краката на съперников играч.

26′

Пол Погба извърши нарушение близо до наказателното си поле. Даниел Вас застава зад топката, за да изпълни свободния удар, но изпълнението му бе доста неточно.

25′

Прекрасно изпълнение на Даниел Вас! Футболистът опита далечен удар, но Ромеро бе подготвен - излезе и улови топката.

20′

Посъбудиха се футболистите на Специалния след попадението на Фелайни. Пол Погба, Мхитарян и Джеси Лингард опитаха да удвоят резултата за своя отбор, но изпълнението и завършващият удар и на тримата бе разочароващ.

19′
18′

ГОООООООООООООЛ! Маруан Фелайни дава аванс на Манчестър Юнайтед в срещата! Общият резултат от двата мача е 2:0 в полза на "дяволите".

15′

Добра възможност и за тима на Жозе Моуриньо. Флагът на страничния съдия обаче, отново е вдигнат. Този път засадата бе за Мхитарян.

12′

Спокойни минути на "Олд Трафорд". Манчестър Юнайтед пренесе играта в центъра на терена, след като изпитва проблеми при изнасянето на топката.

9′

Нов шанс за гостите! Джон Гуидети успя да се измъкне от защитата на Юнайтед, но точно преди да успее да стреля, страничният съдия вдигна своя флаг за засада.

7′

Феновете на Селта са изпълнили гостуващия сектор на "Театъра на мечтите". Над 3000 запалянковци подкрепят испанския тим тази вечер.

Снимка 293438

4′

Страхотна възможност за Селта! Яго Аспас бе намерен от свой съотборник в наказателното поле на Юнайтед и без да се замисли, стреля към вратата на Юнайтед. За щастие на "дяволите", Серхио Ромеро бе подготвен и изби топката.

3′

Силни първи минути за гостите. Селта се възползва от грешка на Дейли Блинд, но не успя да завърши атаката си по подходящ начин.

2′

анкета

1′