Манчестър Юнайтед и Селта Виго завършиха наравно 1:1, но това бе напълно достатъчно за тима на Жозе Моуриньо да се класира на така мечтания финал в Лига Европа, където ще се изправи срещу Аякс. Точен за "червените дяволи" бе Маруан Фелайни в 18-ата минута, а Ронкалия изравни в 86-ата.

Снимка 293448

ТОПСПОРТ проследи на живо случващото се на "Олд Трафорд":

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Селта, 1:1! Драма на "Олд Трафорд"!

Ще успеят ли "червените дяволи" да се класират на финала в Лига Европа?

Срещата започна със силен натиск на Селта. Още в 3-ата минута футболистите се възползваха от грешка на Дейли Блинд, но не успяха да завършат атаката си по подходящ начин. Само минута по-късно, Яго Аспас бе намерен от свой съотборник в наказателното поле на Юнайтед и без да се замисли, стреля към вратата. За щастие на "дяволите", Серхио Ромеро бе подготвен и изби топката. До 10-ата минута определено испанския гранд бе по-дейният на терена. Джон Гуидети успя да се измъкне от защитата на Юнайтед, но точно преди да успее да стреля, страничният съдия вдигна своя флаг за засада, а и ударът му едва ли щеше да нацели очертанията на вратата.

Феновете на Селта бяха изпълнили гостуващия сектор на "Театъра на мечтите". Над 3000 запалянковци подкрепяха испанския тим тази вечер.

Снимка 293438

Доста спокойни бяха следващите минути на терена. Манчестър Юнайтед пренесе играта в центъра на терена, след като изпитваше проблеми при изнасянето на топката, но Селта не успя да се възползва от създалата се ситуация. Малко след това се получи и една добра възможност за тима на Жозе Моуриньо. За негово съжаление обаче, флагът на страничния съдия отново бе вдигнат. Този път засадата бе за Мхитарян.

Не бяха изминали и 3 минути от последната атака на Юнайтед, когато Рашфорд намери Маруан Фелайни, който без да се замисли изпрати топката в мрежата на Алварес и откри резултата на "Олд Трафорд"!

Футболистите на Специалния най-нактрая се събудиха след попадението на Фелайни. Пол Погба, Мхитарян и Джеси Лингард опитаха да удвоят резултата за своя отбор, но изпълнението и завършващият удар и на тримата бе разочароващ. Затова пък Даниел Вас се възползваше от всеки шанс, който Селта получи. Футболистът опита далечен удар, но Ромеро бе подготвен - излезе и улови топката. Последва и свободен удар в полза на испанците, а негов изпълнител бе отново Вас. Ударът му обаче бе доста неточен.

Снимка 293442

Невероятен пропуск направи най-скъпият футболист в историята. Пол Погба успя да се освободи и да засече пас непосредствено до наказателното поле на Селта, но след удара му топката отиде право на трибуните.

Серхио Ромеро също успя да блесне със спасяване, въпреки че към неговата врата до този момент нямаше много атаки. Систо успя да прати топката в горния десен ъгъл, след чудесна солова акция, но вратарят на Юнайтед бе безпогрешен. Само 2 минути по-късно, отново Систо, опита 25-метров удар, но топката мина много встрани от вратата.

Второто полувреме отново започва с атака на Селта. Майо опита да стреля, но ударът му бе пресечен от Ромеро. Юнайтед веднага отвърна и Хенрих Мхитарян опита силен шут от близка дистанция. Топката бе насочена към левия ъгъл, но Серхио Алварес се хвърли и не позволи коженото кълбо да влети в мрежата му за втори път.

В 62-ата минута се получи объркване в наказателното поле на Селта. Защитата на испанския тим не успя да се справи и изпусна връхлитащия Маркъс Рашфорд, който успя да стреля непосредствено пред вратата. За щастие на гостите, Алварес отново блесна с невероятно спасяване. Младокът изпусна чудесен шанс да сложи край на мача още 30 минути преди неговия край. Малко след това, героят на вечерта до този момент - Маруан Фелайни получи чудесно подаване в наказателното поле и директно отправи топката към левия ъгъл. Алварес обаче, отново бе на мястото си и направи поредно невероятно спасяване.

В 86-ата минута Селта успя да върне интригата в мача, след като след като влезният като резерва - Ронкалия отбелязва за 1:1!

Изключителна драма се получи на "Олд Трафорд"! Грозни сцени белязаха срещата след изравнителното попадение на Селта! Ерик Бейли и голмайсторът на испанците - Ронкалия си размениха няколко реплики, след които за малко да се стигне до бой. Логично съдията реши и двамата играчи да получат директни червени картони.

Снимка 293454

В добавените 6 минути на редовното време, отново нервите взеха превес над футболистите и на двата тима. За щастие на "червените дяволи", Селта не успя да се съвземе след като бе изгонен техен играч и не достигна до нищо опасно пред вратата на Ромеро.

Снимка 293453

След 1:1 и общ резултат 2:1 Манчестър Юнайтед е на исторически финал в Лига Европа! Още в първия си сезон начело Жозе Моуриньо ще може да се бори за първи трофей от този турнир в историята на "дяволите". Последното парченце от пъзела ще е Аякс, който отстрани Лион и е единствената пречка пред сбъдването на мечтата на 20-кратния английски шампион. Спечелването на Лига Европа ще даде право на Юнайтед на директно участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Зрелище във Франция! Лион остана на гол от чудото, Аякс на финал след 21 години!

"Хлапетата" стигнаха до 3:1, холандците на финал