Жозе Моуриньо и Манчестър Юнайтед направиха голяма крачка към финала на Лига Европа в Стокхолм.

"Червените дяволи" изиграха много силен мач при гостуването си на Селта, и макар че се отчетоха с куп пропуски, стигнаха до минимален успех с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на младия талант Маркъс Рашфорд, който се разписа по майсторски начин от фаул през второто полувреме.

НА ЖИВО: Селта - Манчестър Юнайтед , гостите най-накрая поведоха в резултата!

На "Балаидос" ще гледаме първия полуфинал между двата тима в Лига Европа

С изключение на първите минути на двете полувремена, Юнайтед изцяло контролираше събитията на "Балаидос" и не даде на домакините нито за момент да си помислят, че могат да вземат нещо от мача. Все пак "галисийците" първи създадоха положение пред вратата на Ромеро, но Даниел Вас изпусна от удобна позиция да затрудни вратаря на "червените дяволи", пращайки топката в аут.

Постепенно обаче футболистите на Жозе Моуриньо взеха инициативата. Контролът върху играта от страна на английския тим доведе до няколко опасности пред вратата на Алварес, който бе с основна заслуга резултатът да се запази 0:0 до почивката.

Първо Маркъс Рашфорд можеше да открие. Нападателят финтира защитник на испанците пред наказателното поле, но ударът на острието, който бе насочен в горния десен ъгъл, бе избит с върха на пръстите от Алварес.

Последва още една 100 % ситуация пред вратата на "галисийците"! Пол Погба успя да овладее топката в центъра на терена и с пас по земя изведе Мхитарян отляво в наказателното поле, но стражът на Селта отново демонстрира класа и изби топката с крак.

Снимка 292038

В 39-та минута Юнайтед пропиля и третата си най-чиста възможност за първото полувреме. Маркъс Рашфорд намери с техничен пас Джеси Лингард на точката на дузпата, но националът стреля в Алварес, и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме изглеждаше, че Селта може да успее да отрази натиска и устрема на именития си съперник. Но въпреки това домакините закономерно получиха гол.

Футболист на "червените дяволи" бе съборен пред наказателното поле, а от последвалия фаул Маркъс Рашфорд с майсторски удар в ъгъла на вратаря оплете топката в мрежата - 1:0 за Манчестър Юнайтед!

След гола гостите окончателно овладяха ситуацията на терена и започнаха в типичен стил да чакат противника да тръгне да атакува, с идеята да се използва бързината на бързите Рашфорд и Лингард. Последният пък пропусна да направи 2:0 десетина минути преди края на срещата, след като бомбен удар от точката на дузпата профуча до дясната греда на Алварес.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед спечели с 1:0, а с оглед класите и поведението на двата отбора в днешния мач, испанците трябва да се надяват на чудо, ако искат да отстранят формацията на Жозе Моуриньо.

Дали "галисийците" са способни на изненада - отговорът след седмица на "Олд Трафорд"...