Отборът на Лион направи първата крачка към класиране на полуфиналите в Лига Европа. "Хлапетата" сътвориха магически обрат срещу Бешикташ и въпреки, че губеха с 0:1 до 82-ата минута, в крайна сметка се поздравиха с важния успех 2:1.

Лион - Бешикташ 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Хлапетата" със страхотен обрат

Турците поведоха в резултата още преди почивката, когато след заучена комбинация Райън Бабел донесе така скъпоценното попадение за гостите. Последва убийствен натиск на "хлапетата", които трябваше да сътворят поредица от пропуски, гарнирани и с две греди, за да се стигне до фантастичната една минута между 82-ата и 83-ата. В този период мрежата на "орлите" бе поразена два пъти, като автори на важните голове бяха Корентен Толисо и Жереми Морел.

Така реваншът след седмица на "Водафон Арена" обещава да бъде повече от епичен.

Грозни сцени във Франция! Ултрасите на Лион и Бешикташ напомниха за тъмната страна на футбола
Обновена

Батални сцени на "Стад дьо Лион", за радост жертви няма!

Двубоят днес пък ще бъде запомнен с грозните сцени по трибуните, където феновете на двата тима си спретнаха страховит бой, който без малко не отложи мача, а "само" го забави с около 50 минути.

Снимка 288596

След баталните сцени, които феновете по трибуните наблюдаваха преди началото на двубоя, първото чисто футболно положение беше факт в 8-ата минута. Гостите от Турция имаха отлична възможност да поведат в резултата, след като капитанът Юзакуп центрира от корнер. Гьонул игра с глава на далечната греда, сваляйки за намиращия се на дузпата Марсело. Футболистът с №30 обаче така и не можа да промуши топката между сгъстения куп от играчи пред него.

Лион не се поколеба и веднага отговори на предизвикателството. Сърбинът Митрович сбърка фатално, като това позволи на Набил Фекир да се окаже много близо до отбелязването на гол. С веща намеса тук обаче се намеси вратарят на гостите Фабри, който съкрати дистанцията между него и звездата на "хлапетата" и в крайна сметка отърва Бешикташ от почти сигурно попадение.

Селта удари Генк в голеада на "Балаидос"

Тимът от Виго спечели с 3:2

Натискът на Лион се усилваше и за него подсказа и прекрасната солова комбинация на Александре Лаказет, който от малък ъгъл обаче съумя само да намери външната част на мрежата.

Студен душ обля "хлапетата" в 15-ата минута, когато отлично заучено положение доведе до гол за Бешикташ. Андерсон Талиска триково пусна към непокрития Райън Бабел, който майсторски прати топката в далечния ъгъл на Антони Лопеш. Всичко това подлуди феновете на "орлите", които отново запалиха факлите. Реферът Матеос Лаос предупреди, че ако действията им не бъдат преустановени, двубоят ще бъде прекратен.

Снимка 288606

Източник: uefa.com

Атаките на Лион продължиха, въпреки негативния развой на мача. Корентен Толисо напредна мощно и стигна почти до аутлинията преди да подаде към Фекир. Националът на Франция моментално отправи удар от воле, който първо се отклони в тялото на съперник, а след това кацна и върху горната греда на Бешикташ.

Пет минути преди почивката, "орлите" без малко на удвоиха своята преднина. Отбрната на Лион забрави за Марсело в центъра на наказателното поле, който използва центриране от корнер, за да отправи изстрел с глава. За радост на домакините - над горната греда на Анотнио Лопеш.

Надменен Манчестър пропусна да бие Андерлехт, белгийците се докопаха до 1:1

"Червените дяволи" пуснаха гол в заключителните минути

През втората част Лион пое контрол на събитията на терена. "Хлапетата" обаче трябваше да чакат едва до 62-ата минута, за да застрашат реално вратата на Фабри. В епицентъра на събитията беше Матийо Валбуена, който проби през центъра и отправи много качествен изстрел, преминал на сантиметри от вратата на съперника.

Снимка 288607

Никой на "Стад дьо Лион" не можа да повярва какво се случва в 70-ата минута. Александре Лаказет открадна топката от Марсело и се понесе сам срещу Фабри. Капитанът на домакините го преодоля на скорост, но по този начин затвори до голяма степен ъгъла на опразнената врата и ударът му срещна външната част на мрежата за ужас на всички, които обичат "хлапетата'.

Поредицата от несполуки пред вратата на Бешикташ продължи да преследва Лион и в 78-ата минута. Този път верен съюзник на "орлите" беше страничната греда, след като Корентен Толисо надскочи всички при един ъглов удар и стреля с глава точно в десния стълб. При опита си за добавка пък Емануел Мамана не успя да намери очертанията.

Снимка 288617

Правдата все пак възтържествува и Лион достигна до изравняването осем минути преди края. Отбраната на Бешикташ не се справи при едно центриране от фаул, подарявайки топката на непокрития Корентен Толисо, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:1!

Аякс тотално надигра Шалке 04 и го победи с 2:0

Легендарният Аякс смачка Шалке, полуфиналите са на 90 минути разстояние

Капитанът Дави Клаасен изнесе голям мач, холандците удариха и две греди

И докато публиката по трибуните все още празнуваше изравнителния гол, Лион стигна и до пълня обрат в мача. Той се случи не и без любезното съдействие на съперниковия страж Фабри. Бразилецът направи непростима грешка, след като опита да се прави на техничар в собственото си наказателно поле. Първият му финт бе успешен, но след това топката бе отнета от Жереми Морел, който с лекота направи 2:1. Буйната радост доведе до нахлуването на фенове на терена, които обаче бързо бяха прогонени от полицията.

Снимка 288620

До края силите и на двата отбора бяха приключили и така всичко ще бъде решено в епичен мач-реванш на "Водафон Арена" след седмица.