Селта и Генк сътвориха интересен мач на "Балаидос", който очаквано завърши с успех на домакините, но не и с резултата, който се получи - 3:2.

Тимът от Виго даже пръв допусна попадение във вратата си, след като Ботуис откри за белгийците в 10-та минута. Отговорът на Селта обаче бе светкавичен, а играчите на Едоардо Берисо вкараха три гола още до почивката.

Систо набързо изравни в 15-та минута, а три по-късно Аспас направи обрата пълен. "Галисийците" вкараха и трети гол чрез Гуидети в 38-та минута, осигурявайки си комфортна преднина на полувремето.

През втората част обаче белгийците бяха тези, които ликуваха след попадение на Буфел в 67-та минута, което в крайна сметка се оказа и последното в мача.

Така ответният мач след седмица предполага да е повече от интересен и оспорван.

Селта - Генк 3:2