Рен спечели домакинството си на Лацио на "Роазон" в 6-и мач и за двата тима в груповата фаза на Лига Европа.

В предишния кръг отборът на Симоне Индзаги победи Клуж в Рим, докато отборът на Жулиен Стефан загуби с 1:3 от Селтик в Глазгоу.

Снимка 457253

Източник: UEFA.com

Шотландският Селтик вече осигури мястото си в следващия етап, докато второто място все още бе свободно. Равенството срещу Селтик щеше да бъде достатъчно за румънците, за да им гарантира класиране напред.

Лацио трябваше да победи френските си домакини и да се надява Клуж да се провали в своята среща.

Лотито хвали футболистите на Лацио

"Момчетата показват огромен дух и характер и в най-трудните моменти"

Нито едно от двете неща обаче не се случи. Лацио отстъпи пред домакините си с 0:2, докато Клуж спечели своята битка с 2:0 и продължава съвсем заслужено в следващия етап от надпреварата.

За румънците попаденията вкараха Бурча и Джокович, разписали се съответно в 49-ата и 70-ата минути на мача.

Лациалите загубиха с голове на Жорис Гнанон, който се разписа след малко повече от половин час, а след това и три минути преди края.

Снимка 457252

Лацио завършва спора в групата с 6 спечелени точки, Клуж финишира с 12, Селтик остава на върха с 13, а на дъното е Рен с 4 пункта.