Акцията е спряна от самия състезател на "нерадзурите".

ГООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Д'Амброзио бележи за Интер!

Отново, сякаш от нищото, се стига до попадение за италианците.

Центриране от корнер намира Д'Амброзио, който останал непокрит праща кълбото в целта за 2:0!

62′

Жуниор Мораеш е изпуснат от защитниците в наказателното поле.

Стига до възможност за изстрел, но топката попада в тялото на Ханданович.

Малшанс за бившия нападател на ЦСКА.

59′

Соломон заменя Патрик.

55′

Жълт картон за Тайсон.

49′

Натиск за Интер и в началото на второто полувреме.

Далечен удар на Лаутаро!

Покрай вратата.

45′

Старт на второто полувреме.

45+1′

Първото полувреме премина по-скоро по вкуса на символичните домакини от Италия. Състезателите на Интер опитаха да наложат преса още в началото на мача и с течение на времето дори затегнаха още по-сериозно обръча около Пятов.

Вратарят на Шахтьор пък не действаше изцяло съсредоточено, като на няколко пъти поставяше свои съотборници в неприятна ситуация, връщайки ги рисковано назад.

Изглеждаше, че е въпрос на време "нерадзурите" да стигнат до откриване на резултата, като атаките на състава се редуваха една след друга.

В 19-ата минута бърза атака за Интер премина по десния фланг на тима, но временно бе спряна от бранителите на съперника. Кълбото стигна до Пятов, който отново не реагира добре, сгреши подаването си, последва разбъркване и центриране към Лаутаро Мартинес, който засече с глава в мрежата на съперника, давайки съвсем заслужена преднина на състава си.

Само няколко минути след това и Лукаку можеше да се разпише, но точността на удара му не бе достатъчно добра.

В заключителните минути от първата част Жуниор Мораеш получи пас от Додо и стреля незабавно и само рикошетът в тялото на бранител спаси Ханданович от сериозни главоболия, а защо не и от попадение във вратата му. Така или иначе изравнителен гол нямаше и двете единайсеторки се оттеглиха в почивка, при минимална преднина за Интер.

45′

Почивка.

41′

Антонио стреля от много далечно разстояние.

Явно за него бе достатъчно цялото чакане, на което съотборниците му го подложиха през тази първа част.

39′

Ситуацията от преди няколко минути подейства като аларма за бранителите на Интер.

Вече двама от тях са плътно до Мораеш и следят действията му.

32′

Атака по десния фланг на Интер.

Барела шутира силно!

Пятов този път реагира добре и избива топката.

29′

Контраатака за Шахтьор.

Додо получава топката и я продължава към Мораеш.

Ъглов удар в полза на украинците.

24′

Изглежда футболистите на Шахтьор все още нямат намерение да рискуват и да се хвърлят в предни позиции, търсейки изравняване.

Предвид петте "сухи мрежи" за Интер в последните двубои на състава, няма и да им бъде лесно да го сторят.

19′

ГООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Лаутаро Мартинес!

Снимка 492705

Източник: Twitter

Грешка на Пятов доведе до скоростна акция за Интер, топката бе центрирана към Мартинес, който с глава я вкарва в мрежата за 1:0.

Предимство за Интер в резултата.

17′

Съставът от Донецк определено не е онази застрашителна сила в предни позиции, която бе в някои от досегашните си мачове от надпреварата.

12′

Преса на състезателите на италианския тим.

Всички играчи на Шахтьор са в собствената си половина.

9′

Конте вече ръкомаха край страничната линия.

Със сигурност специалистът очаква максимално добро представяне на състава му и класиране за заключителната битка от надпреварата.

5′

Изключително предпазливо начало и за двата тима.

Не смеят да предприемат някакви рискове, в първите минути на двубоя.

1′