Аугсбург загуби от Партизан с 1:3 в мач от група „L" на турнира Лига Европа. С този си успех „гробарите" събраха максимален точков актив. Точен за тях на два пъти бе Живкович, веднъж се разписа Тон Вон Джи, който си отбеляза автогол. Почетното попадение за Аусбург отбеляза Бубадия.

Българският нападател Валери Божинов бе оставен на резервана скамейка, но се появи в игра още през първата част. Бившият играч на Левски замени в 22- ата минута получилия контузия Абубакар Умару. Божи се представи слабо и бе заменен в 66- ата минута от Петрович. Минути преди това Партизан остана с човек по-малко, след като Александър Субич получи червен картон

Аусбург започне по-добре срещата, като домакините пропиляха с лека ръка 2-3 добри възможности.

В 31- ата минута Андреа Живкович отбеляза страхотен гол, с който даде преднина на Партизан. Едва 19- годишният сърбин, който изведе „гробарите" с капитанската лента, вкара топката в мрежата с хубав диагонален удар от около 15 метра.

Десет минути по-късно Бубадия можеше да изравни, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

До края на първата част резултатът остана непроменен.

В 54- ата минута Партизан стигна до нов гол. Гостите изпълниха корнер, а кореецът в състава на Аусбург Тон Вон Джи прати нескопосано топката в собствената си врата.

Само три минути по-късно Бубадия намали резултата. Парагвайският нападател бе точен след асистенция на Алтънтоп.

Звездата на Андреа Живкович блесна отново в 62- ата минута. Младокът стреля с левия крак, топката се отби в противников играч и влезе във вратата.

60 секунди по-късно Александър Субич получи втори жълт картон и Партизан остана с десет човека.

Вратарят на Партизан Живко Живкович отчая нападателите на Аусбург и резултатът остана непроменен.