Бешикташ измъкна реми 1:1 при гостуването си на Порто в мач от група L на Лига Европа. По този начин турците вече са със 7 точки на второто място, с цели 4 преди Рапид (Виена) и ЦСКА.

Фалкао изведе "драконите" напред от дузпа в 36-ата минута. Домакините обаче останаха с човек по малко след час игра, когато Родригес бе изгонен за втори жълт картон. Гостите се възползваха от това и в 61-ата мин. Нихат изравни след невероятен далечен удар.

5 минути след това обаче численото равенство на терена бе възстановено, тъй като Ибрахим Тораман също напусне терена преждевременно.

Най-спорният момент в мача настъпи малко преди края, когато защитник на "орлите" изчисти топката сякаш зад голлинията след удар на Мутиньо, но реферът не зачете гола.