Аякс остана на косъм от суперизненада на „Олд Трафорд". „Детската градина" на Франк е Бур би и надигра Манчестър Юнайтед в собствения му дом. Амстердамци спечелиха с 2:1, като осигуриха доста нервни последни минути на Алекс Фъргюсън и феновете. Въпреки, че съставът на холандския шампион бе осакатен от контузии, те се представиха изключително достойно и в голяма част от мача диктуваха действията на терена и владееха повече топката.

Иначе двубоят не започна по този начин. Англичаните се възползваха от стъписването на гостите и откриха още в 6-ата минута, като голяма заслуга за гола имаше Димитър Бербатов. Фертонген сбърка при изнасянето на топката, пасът му бе пресечен от Парк, а Бербатов веднага пусна пас към Ернандес. Мексиканецът финтира Алдервейрелд и с точен удар матира Фермеер.

След попадението домакините се успокоиха твърде много и дадоха инициативата на гостите.  В 23-ата мин. Араш Йозбилиз  имаше нелоша възможност за Аякс, като успя да финтира защитник на Юнайтед в пеналта, но стреля от твърде малък ъгъл и Де Хеа спаси лесно.

В 32-ата Бербатов можеше да се разпише. Българинът бе изведен на чиста позиция отляво, но вместо да стреля, реши да подава към Ернандес и топката бе избита от защитник на Аякс. В ответната атака Лодейро вкара гол, който обаче бе правилно отменен поради засада.

В 37-ата мин. логичното се случи.  След многоходова атака и пас с глава на Ван Райн, Лодейро свали топката, защитник не Юнайтед не успя да я избие и Йозбилиз със силен шут от границата на пеналта изравни.

Юнайтед отново започна на високо обороти след почивката, но постепенно Аякс отново взе инициативата. В 56-ата хубав шанс се откри пред Лодейро, но ударът на уругваеца мина над гредата.

Малко след това Де Хеа трябваше да се намесва решително отново, избивайки удар с глава от упор след изпълнение на корнер.

Алекс Фъргюсън видя, че нещата не отиват на добре и пусна Джони Еванс и опитния Пол Скоулс. Франк де бур пък извади най-добрия си играч Кристиан Ериксен, което значително свали темпото и качеството на игра.  В 72-ата мин. мачът за Бербата свърши, като нашенецът излезе, за да направи място на Уелбек.

Секунди след Нани можеше да вкара второ попадение за :червените дяволи", но ударът му срещна гредата.  Малко рпеди края Аякс си подпечата историческия първи успех на „Олд Трафорд" . Централният бранител Тоби Алдервейрелд бе изпуснат в пеналта след центриране от фаул и мушна топката с глава във вратат след недобра намеса на Де Хеа.

До края тийнейджърите от Амстердам се опитаха да стигнат и до трети гол, но не им стигнаха силите.

Така Юнайтед все пак продължи на осминафиналите, въпреки бледото си представяне, където ще срещне Атлетик (Билбао).

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АЯКС 1:2

1:0 Ернандес (6')

1:1 Йозбилиз (37')

1:2 Алдервейрелд (87')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел, Джоунс, Смолинг, Фабио, Клевърли, Нани, Парк, Йънг, Бербатов, Ернандес

Аякс: Фермеер, Ван Райн, Алдервейрелд, Фертонген, Коперс, Де Йонг, Анита, Ериксен, Йозбилиз, Сюлеймани, Лодейро.