Отборът на Астана продължава с възходящото си представяне в Лига Европа. Бившият клуб на Станимир Стоилов еднолично поведе класирането в група К след труден успех при домакинството си на Яблонец с 2:1.

По този начин грандът от Казахстан събра 8 точки и направи сериозна крачка към класиране в елиминационната фаза на надпреварата. За другото място ще се борят Динамо (Киев) и Рен, които по-късно тази вечер излизат в директен сблъсък.

Малко радост и за Фенербахче!

Турският гранд спечели домакинството си на Андерлехт

Двубоят се разви добре за домакините, които поведоха след 18 минути на "Астана Арена". Жайнудтинов продължи с глава след центриране от корнер, а най-съобразителен в последвалия момент бе Енрике, реализирал от непосредствена близост.

Снимка 388301

Източник: EPA/БГНЕС

Малко преди почивката, чешкият им съперник, макар и с доста късмет, стигна до възстановяването на паритета. Жайнутдинов пробва да блокира удар с глава на Собол, но вместо това подлъга фатално Ерич и вкара в собствената си врата.

Драмата в Казахстан бе оставена за 88-ата минута, когато в герой за Астана се превърна Постников. Бранителят се оказа на точното място и след върната от Томасов топка, насочи удара си неспасяемо под гредата на Хруби.

В следващия кръг Астана домакинства на Динамо (Киев), докато Яблонец приема у дома Рен.

АСТАНА - ЯБЛОНЕЦ 2:1

1:0 Енрике (18"), 1:1 Жайнутдинов (41" - автогол), 2:1 Постников (88")

СТАДИОН: "Астана Арена"

СЪДИЯ: В. Ищван (Унгария)

АСТАНА: Ерич, Жайнутдинов, Аничич, Постников, Рукавина, Педро Енрике, Клайнхайслер, Маевский, Томасов, Де Оливейра, Кабананга (резерви: Мокин, Бейсебеков, Янга, Малий, Муратазайаев, Мужиков, Шчеткин)

ЯБЛОНЕЦ: Хруби, Холес, Ховорка, Лишка, Ханушек, Йовович, Повазанец, Травник, Собол, Долежал (резерви: Хануш, Бречка, Чарамоста, Икауйекс, Янкович, Краточвил, Кубица)